Nikdy nezapomenu, jak ke mě došel nápad na mé podnikání. 

Už od malička jsem věděla, že chci podnikat. Nevím proč, ale lákalo mě být soběstačnou, mít nad svým časem kontrolu. 

Mým snem bylo psát. Každou volnou chvilku jsem věnovala psaní povídek, čtení a nebo psaní svého románu. Nebyl jeden, ale rovnou tři. Vždy v polovině jsem totiž přestala mít nápad na to, jak se děj bude dál vyvíjet. Velmi mě to mrzelo, zvlášť když postavy byly téměř reálné. Znala jsem jejich každý pohyb. Jejich slova, gesta i sny. 

Když jsem si založila svůj první blog, bylo to lepší. Nápady se hrnuly, ale stále jsem nebyla u svého snu. Nevěděla, jsem, jak to udělat, aby mě psaní živilo. 

Začátkem vysoké jsem byla políbena múzou. Přítel mi poradil, ať píši na internetu za drobný peníz. A tam to vše začalo. Hledala jsem si informace, jak se dá psaním živit na internetu, až jsem to našla. Redaktorka, copywriterka. Povolání, které mi byly blízké. 

Ponořila jsem se do toho hlouběji a našla si všechny potřebné informace, podklady, kurzy, knihy. Vše co by mi mohlo pomoci. 

Když jsem za sebou měla první úspěchy, zdokonalila jsem se a vylepšila své znalosti. Rozhodla jsem se do toho jít na plno. 

Budu podnikat v psaní. Budu copywriterkou a tvůrčím pisálkem naplno. 

Ještě nejsem na vrcholu. Mám v hlavě mnoho nápadů, které chci realizovat, ale už teď vím, že jsem se rozhodla správně. Píši, čtu, a dělám to, co mě baví. 

Najít svůj nápad na podnikání není těžké. Jen je třeba se podívat na svůj koníček očima podnikatele. Hledat v něm možnost, jak svůj talent nabídnout světu a zpeněžit ho. 

I když jsem se rozhodla psát pro jiné, stále pracuji na svém románu, který bych jednou chtěla vydat. Je to můj sen a toho se budu držet až, no nejspíš až do konce. 

Doporučuji přečíst si knihu: Začni vydělávat na tom, co tě baví: Do 30 dnů – krok za krokem

Během svého podnikání zjišťuji, že je mnoho způsobů a odvětví, které spadají do mého oboru, kterým se mohu věnovat. Nejde zůstat dlouho u jedné věci, člověku dojdou nápady, ale pokud je střídáte se stále stejnými nebo podobnými činnostmi, zůstává vaše mysl stále aktivní a plná nápadů. 

Kromě psaní pro své klienty, píši také na svůj blog VIKATE. Věnuji čas své knize. Má mysl je stále aktivní, plná nápadů a nejraději bych vše realizovala už dnes, ale vím, že vše chce svůj čas a krůček po krůčku s jasným plánem si je splním. 

A co vy? Jak jste na tom vy se svými sny? Už víte, co by mohl být váš plán na podnikání a jak za to dostat zaplaceno? Napište mi o tom dolů do komentářů. Budu se těšit na vaše odpovědi.

Zdroj fotografií: unsplash.com